به مناسبت هفته ملی کودک شما می‌توانید هر روز یک تئاتر رایگان تماشا کنید.

 

 

 

  • 1400/10/29 - 13:10
  • تعداد بازدید: 638
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در اکران آنلاین «۵۰ فیلم تئاتر در ۵۰ روز» صورت می‌گیرد؛

هفته سوم با نمایش شش فیلم تئاتر دیگر از تولیدات کانون

در هفته سوم از ویژه برنامه اکران آنلاین «۵۰ فیلم تئاتر در ۵۰ روز»، شش نمایش دیگر در پایگاه اینترنتی کانون در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، شش نمایش «درخت بخشنده»، «کلوچه‌های خدا»، «آی تک»، «نه‌زشت، نه‌زیبا»، «آهای دوستاتو بشناس» و «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» در هفته سوم از ویژه برنامه اکران آنلاین «۵۰ فیلم تئاتر در ۵۰ روز»، در پایگاه اینترنتی کانون به نشانی cinema.kpf.ir در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

فیلم تئاتر «درخت بخشنده» به نویسندگی و کارگردانی سامان محمدی، درباره پسرکی است که با درختی دوست می‌شود. درخت در تمام مراحل زندگی پسرک به یاری او می‌شتابد و بی هیچ چشم داشتی همه چیزش را در اختیار پسر قرار می‌دهد. پسر بزرگ می‌شود و تنه درخت هم برای امرار معاش خود قطع می‌کند اما درخت باز هم به دوستی با او امیدوار است.

فیلم تئاتر «کلوچه‌های خدا» به نویسندگی و کارگردانی آرش شریف‌زاده، درباره بچه خرسی است که از خواب زمستانی بیدار می‌شود و با دیدن سرسبزی و زیبایی‌های دنیا می‌خواهد از خدا تشکر کند. اما راه مناسب این کار را نمی‌داند، تا این‌که کلاغی پیشنهاد عجیبی به او می‌دهد.

فیلم تئاتر «آی تک» به نویسندگی وکارگردانی فاطمه برمال درباره پرنسس خودخواه، لجباز و زیاده‌خواهی به نام آی تک است. او در سرزمینی زندگی می‌کند که هر چیزی را می‌بیند، می‌خواهد. پدرش (پادشاه) همه تلاشش را می‌کند تا آی تک را همیشه راضی نگه دارد.

فیلم تئاتر «نه‌زشت، نه‌زیبا» به نویسندگی و کارگردانی حسن دادشکر درباره پسر جوانی به نام خداداد است که از زشتی صورت و تمسخر اطرافیانش رنج می‌برد و به دنبال علت زشتی خود است. او با راهنمایی مرشد، راهی سرزمین باختر می‌شود تا از سه حکیم دانا، علت زشتی‌اش را بپرسد.

فیلم تئاتر «آهای دوستاتو بشناس» به نویسندگی منصور خلج و کارگردانی عادل بزدوده، درباره شتری است که از کاروان خود دور می‌افتد. گرگ و روباه او را نزد شیر، سلطان جنگل می‌برند. گرگ و روباه به همراه کلاغ می‌خواهند با ریا و نیرنگ شیر را فریب بدهند تا شتر را از بین ببرد.

فیلم تئاتر «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» به نویسندگی گیتا داودی و کارگردانی ناصر آویژه ماجرای کتابخانه‌ای است که توسط زنی اداره می‌شود. این زن معتقد است قصه‌ها و کتاب‌ها می‌توانند تاثیر خوب و جادویی داشته باشند. با ورود دختر کوچکی به نام سارا در کتابخانه، ماجراهای عجیبی شکل می‌گیرد.

به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری، پنجاه فیلم‌تئاتر از مجموعه فیلم‌تئاترهای طرح «نمایش‌نما» در ۵۰ روز اکران می‌شود.

این ویژه‌برنامه از روز ۱۹ دی همزمان با سالروز تاسیس مرکز تئاتر کانون آغاز شده و تا نیمه اسفند ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

کلمات کلیدی

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت

سامانه ی گفتگوی آنلاین